Yönetim Kurulumuzun 04.04.2016 tarihinde yapmış olduğu toplantıda, Dernek Yönetim Kurulu başkanımız İhsan Berkhan’ın istifası görüşülmüş, İhsan Berkhan’ın çok uzun zamandır dile getirdiği çekilme iradesine saygı duyularak istifası kabul edilmiştir. İhsan Berkhan’ın istifası üzerine YK’na yedek üye listesinde sırası gelen Dicle Yıldız davet edilmiş, Dicle Yıldız’ın yazılı kabulü ile YK 7 üyeye yeniden kavuşmuştur.

Toplantıda YK yeniden görev dağılımı yapmış yapılan görev dağılımında herkesin en etkili ve verimli çalışabileceği pozisyonlar değerlendirilerek görev paylaşımı şu şekilde belirlenmiştir. Dernek YK başkanığına Erol Koç, Başkan Yardımcılığına Cansev Turan ile Ebru Bostancıoğlu, Genel Sekreterliğe Özlem Arslan Tanrıverdi, Saymanlığa Tuğçe Ulunike Arslan, üyeliğe de Önder Durdu ile Dicle Yıldız oy birliği ile seçilmiştir.

Yeni görev dağılımının yapılması akabinde üyelerimizin kendilerini geliştirebilmeleri için duyuruları daha sonra yapılacak olan 07.05.2016 tarihinde Şiddetsiz İletişim Atölyesi 03.06.2016- 04.06.2016 tarihlerinde Kemerburgaz Üniversitesi işbirliği ile İş Hukuku ve Arabuluculuk Yasa Tasarısının da değerlendirileceği seminer ve tiyatro çalışması için gerekli hazırlıklara başlanmasına karar verilmiştir.Derneğimizin bu etkinliklerine değerli üyelerimizin ve meslektaşlarımızın katılımını rica ederiz.

Dernek YK toplantımızda ayrıca İhsan Berkhan’ın talebi ile dernek merkezi için ofis kiralanmasına karar verilmiştir.

Ayrıca toplantımıza kuruluştan bu yana emeğini ve katkısını esirgemeyen kurucu üyemiz ve ilk YK genel sekreterimiz Mehveş Ekşiler de toplantımıza katılar bizlere büyük katkı sunmuştur. Sayın Mehveş Ekşiler, yasa tasarıları üzerinde çalısmak ve rapor hazırlamak üzere görev alarak bizleri oldukça memnun etmiştir.

Yine teknolojinin internet sitemiz olmazsa olmazımız olduğundan bizlerden desteğini eksik etmeyen kurucu üyemiz ve ilk YK Başkan Yardımcımız Sayın İbrahim Aycan da internet sitemizin aktif halde tutulması ve güncel bilgilerin yayınlanması için internet sitesi yönetimini üstlenerek bizleri oldukça mutlu etmiştir.

Şunu bilmenizi isteriz ki Arabuluculuk Gönüllüleri Derneği tüm üyelerimizin destekleriyle her geçen gün büyüyen bir ailedir. Tüm arkadaşlarımız gönüllulükle ve arabuluculuğa olan büyük inançla özveri içinde çalışmaktadır.
Derneğimiz, ilke ve etik kuralları çerçevesinde uzun yıllar yaşayacak ve iz bırakacak bir değerdir. Bu nedenle öncelikle istifa etmişse de gönlü ve emeği ile bizim her zaman yanımızda olacağına inandığımız Sayın İhsan Berkhan’a kuruluştan bugüne derneğimize yapmış olduğu katkılardan dolayı çok teşekkür ederiz. Yine ilk başkan yardımcıları Sayın Mehveş Ekşiler ve İbrahim Aycan’a da katkılarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ederiz. Yanımızda olan tüm üye ve meslektaşlarımıza derneğe ve arabuluculuğa yapmış oldukları katkılardan ötürü teşekkür ederiz.