arabuluculuk etkinlik

UYGULAMADA ARABULUCULUK SEMİNERİ ÇAĞLAYAN ADALET SARAYINDA YAPILACAK

Arabululuculuk Gönüllüleri Derneği , Kemerburgaz Üniversitesi ve Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Derneği işbirliğinde yapılacak olan Uygulamada Arabuluculuk Semineri  4 Haziran 2016 günü Çağlayan Adliyesi Konferans Salonunda yapılacak. Konferans, Altınbaş Vakfı Sponsorluğunda gerçekleşecek.

Konferansta Arabuluculuk Daire Başkanı Hakim Hakan ÖZTATAR “Arabuluculukta Son Durum ve Gelecek Projeler” başlığı ile bir sunum yapacak . Kemerburgaz Üniversitesi MYO Adalet Bölüm Başkanı Av. Ar. Nur ÖZDEN “Arabuluculukta Gri Alanlar” başlığı altında, Kemerburgaz Üniversitesi Öğretim Üyesi Ege ferhat YILDIRIM “Arabuluculuk ve Sigorta Uygulamaları”,  Arabulucu-Avukat Mehveş EKŞİLER “İş Mahkemeleri Kanun Tasarısı”, Arabulucu-Avukat Ayşe Dilek Ergüler “Aile Hukukunda Arabuluculuk Uygulamaları”, Arabulucu-Avukat  İrfan Medet AKPINAR “Ticaret Hukukunda Arabuluculuk Uygulamaları”, Arabulucu-Avukat  Neyir Şeyda MUSAL “İş Hukukunda Arabuluculuk Uygulamaları”, Arabuluculuk Gönüllüleri Derneği Başkan Yardımcısı Avukat Cansev TURAN “Arabuluculuğun Hukukçulara ve Topluma Katkıları” başlıklı tebliğlerini sunacaklar.

Geniş katılımlı olması beklenen seminerde ayrıca Arabuluculuk Gönüllüleri Derneği Eski Başkan Yardımcısı Mehveş EKŞİLER tarafından “Yasa Taslağı Görüş ve Öneriler” başlığı altında yürütülmekte olan çalışmanın sonuçları da paylaşılacak.

Çağlayan Adliyesi Konferans Salonunda saat 10:00 da başlayıp sat 16:00 da bitmesi öngörülen ve her kesimden katılımcıya açık olan seminer ücretsizdir.

Hukukçular, Hakimler, Savcılar, adliye personeli, arabulucular, arabulucu adayları ve konuya ilgisi olan tüm vatandaşlar seminere davetlidir. Adliye personeli ve avukat olmayan vatandaşların adliye girişindeki danışma bürolarından yardım almaları rica olunur.